ТЕМПЕРАТУРА ВОДИ

Температура води впливає на результати лову (все одно, яким способом), тому що холоднокровні тварини не можуть протиставити власну температуру тіла коливанням температури води і відразу ж реагують на кожне потепління чи охолодження навколишнього середовища. Температура води, при якій риби найкраще харчуються, 12- 18°С для лососевих, 24-28°С для коропових.

При поступовому зниженні температури води нижче нормального рівня риба перестає клювати; при зниженні після спекотного періоду риба клює краще. Різке зниження температури води призводить не клювання риби на кілька днів. При різкому підвищенні температури води в риб пропадає апетит; поступове підвищення температури води до нормального рівня забезпечує найкраще клювання. Температура повітря не робить впливу на поведінку риб, якщо тільки не є причиною коливань температури води.


РІВЕНЬ ВОДИ

При різкому і великому підвищенні рівня води клювання слабке, тому що риба змушена часто змінювати місце перебування; високий рівень води протягом тривалого часу забезпечує гарні результати в спокійніших місцях, де риба знаходить укриття. При різкому зниженні рівня води клювання немає; поступове зниження перед досягненням нормального рівня сприяє дуже гарному улову.

Низький рівень води звичайно є причиною слабких результатів, тому що вода в цей час прозора і податлива коливанням температури. Поступове підвищення рівня води після посушливого періоду - прекрасний час для лову будь-яким способом.
Постійні коливання рівня води - це найгірші умови, які тільки можна собі уявити.


КОЛІР ВОДИ

Коли вода мутна й у її товщу слабко проникають сонячні промені, риба практично не реагує на натуральну і штучну принади; з іншого боку, можливі великі несподіванки при лові донним методом, у проводку, при використанні живої насадки.
Якщо вода не дуже мутна, то це можна вважати ідеальним станом, тому що риба бачить принаду і не зауважує, що робиться на поверхні води.

Мутна вода через танення снігу чи розкладання (гниття) водоростей негативно впливає на апетит риб. При чистій воді улови звичайно гарні, якщо риба не зауважує присутності рибалки. А при прозорій воді рибалці не допоможе навіть найретельніше маскування.


АТМОСФЕРНИЙ ТИСК

Плавальний міхур риби відчуває зміну атмосферного тиску краще від найкрутішого барометра. Якщо тиск стабілізується між дощем і погодою, улови чудові. Навпаки, ловіння дає слабкі результати, якщо тиск стабілізується на оцінці прекрасна погода.
І дуже поганими виявляються результати при стабілізації тиску між дощем і грозою.

Коли барометр повільно йде нагору, клювання гарне, особливо якщо одночасно відбувається потепління води. Якщо барометр різко “стрибає” нагору, улов поганий.
Барометр повільно “падає” - улов середній чи несуттєвий, особливо якщо при цьому охолоджується вода. І коли барометр різко “падає”, риба не клюне нізащо на світі.


СОНЦЕ І МІСЯЦЬ, ВІТЕР, ХМАРИ, ДОЩІ І ГРОЗИ

Риба уникає яскравого сонця, особливо якщо сонячні промені падають на поверхню води перед ними. Якщо дуже сонячно, улов слабкий, особливо поганий у місцях, де сонячні промені відбиваються від скелястого берега. При сонячній погоді результати виявляються гарними в тіні вранці і ввечері.

Коли слабка хмарність, улови погані при зниженні атмосферного тиску і прекрасні при його підвищенні. У небі великі, темні і низькі хмари - погані результати, якщо хмари високо ідуть, сірі - улов гарний. Теплий, рівномірний і прямий дощ - краща пора для риболовлі, холодний і січний дощ свідчить про те, що краще залишитися в будинку.

Теплий дощ при холодній воді і навпаки - дуже гарне клювання; перед грозою (до перших громових розрядів) можливі навіть гарні улови. Після грози улови прекрасні, особливо лососевих (через легке підвищення рівня води).

Як правило, північні і східні вітри гірші за південних і західних, хоча, наприклад, холодний північний вітер, що дує на перегріту воду, швидше поліпшить умови, у той час як південний вітер, напевно б, перешкодив лову. Сильний вітер, усе одно відкіля, не є сприятливим для риболовлі; те ж можна сказати і про різкі зміни його напрямку.
Будь-який слабкий вітер кращий, ніж абсолютний спокій на чистій воді.

Вітер, що дує вниз за течією ріки, - несприятливий, якщо холодний, і досить сприятливий, якщо теплий. Вітер, що дує нагору за течією ріки, сприяє клюванню;
Вітер, що дує поперек ріки, добре впливає на лов на насадку з комах. Молодик - найкраща пора для риболовлі, повний місяць - найгірший період, особливо, коли немає хмар.
Інші статті про риболовлю:

КОЛИ РИБА ЛОВИТЬСЯ, А КОЛИ НІ

ПРИКМЕТИ ПОГАНОЇ ПОГОДИ

ПРИКМЕТИ ГАРНОЇ ПОГОДИ


MyCounter - счётчик и статистика